Oyun Dersleri ile ne öğrenebilirim?

Oyun programlamayı. Ambiyane tabirle oyun yapmayı. Bizle ister bireysel, ister ekip olarak çalışarak oyun programlamayı vaad ediyoruz. İddialıyız. Çok iddialıyız.

Hangi platformlar için oyun yapabilirim?

Dedik ya. Oyun evrenseldir. Hangi platform varsa hepsine yazmamız gerek. Ulaşamadığımız hiç bir insan kalmamalı. Fikrinizin karakteri ya da bulmacanızın çözümüyle herkes cebelleşmeli. Çıtayı yüksek tutmalı. Yine de liste mi istiyorsunuz, işte liste

Android, IOS, Windows Phone, HTML 5, Windows, Mac, Ubuntu, Tizen PS3, PS4, PS Vita, XBOX

Dersler ne şekilde işlenecektir?

Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Kimi evinde pijamasıyla otururken PC başında kulaklık ile öğrenmek ister.(ONLINE EĞİTİM) Bir diğeri disiplin sever ve ekip içerisinde birbirine yetişme hayal eder. Rekabet edeceği sınıf arkadaşları olsun ister(SINIF EĞİTİMİ). Kimisi birebir eğitim talep eder. Kafa kafaya verip delice sorulara delice çözümler üretir. (BİREBİR EĞİTİM)

Dersler ne sıklıkla işlenir?

Hişt. Memur değiliz. Unutmayın bizler sanatçıyız. Öğrenmesini isteyen herkese kapımız açıktır. Belki biraz bekler. Belki biraz daha. Ama o gemi gelecek!

Hangi programlarla çalışacağız?

Efendim açık açık söyleyelim. Uygun her framework ile oyun yapabiliriz. Ama unity ile ağır, takılgan oyun yapacağımıza Game Maker Studio ile denizde sört yapacağımızı bilesiniz. Belki Cocos'ta eşlik eder evlerimize. Bilinmesi gereken kesinlikle oyun motorlarıyla çalışılacağıdır. Dönem dönem programlar farklılık gösterecektir. Takipte kalın plz.

Ben oyun yapabilir miyim?

Hayatın boyunca bitirdiğin en az 1 oyun var mı? O zaman yaparsın.

Çok hayal kurar mısın? O zaman yaparsın.

Çok salak ve kendini işe yaramaz hissettiğinden sıkılır mısın? Mükemmel oyunlar yaparsın

Bakkala 6 lira ödemek istediğinde cebinde 10 lira varsa ve 5 versin diye üzerine 1 lira verecek kadar matematik bilgin varsa seni kim tutabilir? Sadece sen.